تعداد اپلیکیشن‌های موجود در پلی‌استور گوگل به سرعت در حال افزایش است و از این رو ممکن است کاربران برای پیدا کردن برنامه‌ی مورد نظر خود با مشکل روبرو شوند. گوگل نیز با اشراف به این موضوع و با هدف فراهم کردن شرایطی که اپلیکیشن‌های توسعه‌دهندگان بهتر از قبل دیده شود، دسته‌بندی‌های جدیدی را به پلی‌استور اضافه کرده است. علاوه بر این، نام برخی از دسته‌بندی‌های موجود نیز با این هدف دستخوش تغییراتی شده است.
گوگل برای بهبود تجربه‌ی جستجوی کاربران دسته‌بندی‌های زیر را به پلی‌استور اضافه کرده است:
هنر و طراحی
خودرو و سایل نقلیه
زیبایی
دوست‌یابی
وقایع
غذا و نوشیدنی
مربوط به خانه
بچه‌داری
گروه «رسانه و ویدیو» به «پخش‌کننده‌ها و ادیتورهای ویدیویی» تغییر نام داده که اپلیکیشن‌های زیر گروه خود را بهتر توصیف می‌کند. گروه «حمل و نقل» نیز با نام «نقشه‌ها و ناوبری» تغییر کرده است.
انتظار می‌رود این تغییرات تا دو ماه آینده در پلی‌استور اعمال شود. اگر شما جزو توسعه‌دهندگان هستید و پیش از انتشار اپلیکیشن خود برای کاربران، یکی از دسته‌بندی‌های جدید را انتخاب کرده‌اید، به طور موقت اپلیکیشن شما در یکی از زیرگروه‌های فعلی قرار می‌گیرد. برای مثال اگر قصد دارید اپلیکیشن خود را در گروه خودرو و وسیایل نقلیه یا غذا و نوشیدنی قرار دهید، فعلا برنامه‌ی شما در گروه عمومی‌تر به نام سبک زندگی قرار می‌گیرد. به همین روال اگر گروه هنر و طراحی را انتخاب کنید، اپلیکیشن‌ شما در زیرگروه برنامه‌های کاربردی قرار می‌گیرد و اگر به دنبال گروه دوست‌یابی باشید، فعلا اپلیکیشن شما در گروه اجتماعی دیده می‌شود.
البته همیشه امکان تغییر گروه‌بندی اپلیکیشن از طریق کنسول توسعه‌دهندگان گوگل‌پلی وجود دارد و بررسی‌ها و امتیازدهی مشتریان نیز در این فرایند قرار می‌گیرد.
آخرین بروزرسانی : 10 مرداد, 1395