وب‌سایت CNBC در گزارش جدید خود از تصمیم مدیران شرکت Dell برای واگذاری این شرکت به VMWare خبر داده‌اند. Dell پیش از این به صورت شرکتی خصوصی فعالیت می‌کرد و با این واگذاری می‌تواند بار دیگر سهام خود را به طور غیرمستقیم در بورس عرضه کند.

در سال ۲۰۱۳ میلادی، شرکت Dell از جمع شرکت‌های سهامی عام خارج شد و Michael Dell توانست با خرید مجدد سهام این شرکت، آن را به مجموعه‌ای خصوصی تبدیل کند. در این راستا، مایکل دل با کمک Silver Lake و وامی به ارزش ۲ میلیارد دلار که از شرکت مایکروسافت دریافت کرد موفق شد بار دیگر این شرکت را به جمع شرکت‌های تحت مالکیت خود اضافه کند. مایکروسافت در زمان یادشده اعلام کرد به موفقیت بلندمدت اکوسیستم کامپیوترهای شخصی حساس بوده و از همین رو سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی در این مسیر انجام داده است تا این اکوسیستم را برای عملکرد بهینه در آینده، ساخته و پرداخته کند. با خصوصی شدن شرکت Dell، سرمایه‌گذاری این شرکت هم روی تجارت شرکتی افزایش پیدا کرد و تمرکز روی فروش کامپیوترهای شخصی به‌طور پیوسته ادامه یافت.

حالا و در جدیدترین اخبار مربوط به فعالیت‌های این شرکت، CNBC از برنامه‌ریزی این شرکت برای فروش به VMWare خبر داده است که خارج از حوزه فعالیت شرکت‌های تجاری قرار دارد. اگرچه در نگاه اول، فروش دل به VMWare ممکن است برای برخی نگران کننده باشد اما به نظر نمی‌رسد این روند، حداقل در فعالیت‌های فعلی Dell خللی ایجاد کند. دلیل این ادعا آن است که Dell مالکیت ۸۰ درصد از سهام VMWare را در کارنامه خود دارد. به بیان دیگر، به‌نظر می‌رسد مسئولان Dell با این سیاست جدید قصد دارند به شرکتی فعال در بورس تبدیل شده و البته این امر را بدون عرضه مستقیم سهام یا حضور در روندهای متداول IPO انجام دهند. به بیان دیگر، VMWare در حال حاضر شرکتی حاضر در بورس به حساب می‌آید و با خرید Dell می‌تواند این شرکت را نیز به مجموعه خود اضافه کند.

آن‌طور که از شواهد امر پیداست، مدیران دل قرار است ماه آینده میلادی جلسه‌ای را برای بررسی دقیق‌تر این موضوع برگزار کنند.

هرآنچه که در پرتو این قرارداد به وقوع بپیوندد باید امیدوار بود بخش تجارت کامپیوترهای شخصی این شرکت، متضرر نشود زیرا در حال حاضر این برند از جمله نام‌های محبوب در حوزه تولید کامپیوترهای شخصی به حساب می‌آید. هفته گذشته پرچمدار به روزرسانی شده دل یعنی اولترابوک XPS 13 به عنوان گزینه‌ای جذاب، وارد بازار شد و پیش روی خریداران قرار گرفت.

آخرین بروزرسانی : 10 بهمن, 1396