معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرده که پیروی گفته‌های رئیس جمهور و شهردار تهران مبنی بر اجباری شدن استفاده از ماسک در کلیه اصناف از نیمه اول تیر ماه در ادارات و ناوگان عمومی سطح شهر، برخورد سختگیرانه‌تری از سوی شهرداری در ناوگان عمومی با افرادی که ماسک نزده‌اند صورت می‌گیرد.

با تاکید رئیس جمهور و شهردار تهران بر اجباری شدن استفاده از ماسک در تمامی اصناف، ادارات و در ناوگان عمومی پایتخت؛ از امروز یک شنبه ١٥ تیر ماه، تمهیدات سختگیرانه‌تری به این منظور در تمامی ناوگان عمومی شهر اعمال خواهد شد.

مشاهدات عینی خبرنگار دیجیاتو نشان می‌دهد که در برخی ایستگاه‌های اتوبوس خط تندرو از حضور شهروندان بدون ماسک ممانعت به عمل می‌آید و شهروندان به تهیه ماسک تشویق می‌شوند. گفتنیست هم اکنون در ۱۲۷ ایستگاه مترو و ٦٢ پایانه و ایستگاه اتوبوس شهر تهران ماسک به قیمت مناسب عرضه می‌شود و امکان عرضه ماسک در پایانه‌های تاکسیرانی شهر هم فراهم شده است. همچنین ناگفته نماند در ایستگاه‌های تاکسیرانی، تنها سه مسافر در هر خودرو سوار می‌شوند و شهروندان می‌توانند شماره پلاک تاکسی‌های متخلف که مبادرت به سوار کردن ۴ مسافر در خودرو می‌ورزند را به سازمان تاکسیرانی تهران گزارش کنند.

 

مجموعه مدیریت شهری و معاونت حمل و نقل و ترافیک با تاکید بر مصوبه دولت مبنی بر اجباری شدن ماسک در مترو و اتوبوس اعلام کرده رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس و تاکسی همچنان مورد تاکید است و از امروز (یکشنبه ١٥ تیر ماه) سختگیری‌های بیشتری توسط نیروی انتظامی، پلیس مترو و یگان حفاظت شهرداری تهران برای استفاده شهروندان از ماسک در مترو و اتوبوس و تاکسی‌های شهر تهران اعمال خواهد شد.

بنابراین اطلاعیه از ورود افراد بدون استفاده از ماسک در تمامی ایستگاه‌های مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی ممانعت می‌شود. در اطلاعیه شهرداری تهران از مردم خواسته شده تا با رعایت ماسک به داشتن شهری سالم‌تر کمک کنند: «از این رو از شهروندان می‌خواهیم که برای حفظ سلامتی خودشان فاصله‌های اجتماعی را رعایت کرده و همکاری لازم را نیز در استفاده از ماسک در ناوگان عمومی شهر داشته باشند.»

آخرین بروزرسانی : 15 تیر, 1399