چرا به این فکر افتاده اید که موبایل اپلیکیشن داشته باشید؟ چه چیزی باعث شده است تا شما در این صفحه این مطالب را بخوانید؟ یک جواب مختصر و مفید: چون شما به فکر گسترش کسب و کار خود می باشید.
در دنیای تجارت با این حجم رقابت مطمئنا بر طرف کردن نقاط ضعف و استفاده از آن به عنوان یک برگ برنده حائز اهمیت می باشد. شما نیاز دارید تا حداکثر مشتریان را به سمت خود بکشانید اما برای این کار باید استراتژی مناسبی داشته باشید. در کسب و کارهای اینترنتی یکی از آخرین تکنولوژی ها، اپلیکیشن موبایل می باشد که متناسب با خدمات و محصولات شما و همچنین مشتریان شما ساخته می شود و علاوه بر سهولت تجارت هم برای شما و هم برای کاربرانتان، به عنوان یکی از بهترین روش های برندینگ به کار میرود. 
تلفن های همراه هوشمند و تبلت ها امروزه به یکی از مهمترین ابزارهای سرگرمی و کاری برای تمامی گروه های سنی در تمام جهان تبدیل شده است. این پیشرفت به قدری چشمگیر شده است که حتی سازمان های بزرگ برنامه نویسی جهان، زبان برنامه نویسی خود را طبق این دستگاه ها بازنویسی کره اند. به عنوان مثال امکان جدیدی در  اچ تی ام ال 5 و سی اس اس 3 وجود دارد که به کاربران اجازه می دهد تا  به راحتی بتوانند با موبایل ها و تبلت ها وبگردی کنند که به این امکان جدید، طراحی قالب ریسپانسیو می گویند. پس نتیجه گیری بسیار ساده است: کسانی که صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستند از این موضوع با اهمیت نمی توانند چشم پوشی کنند.

اهداف تجاری در طراحی  موبایل اپلیکیشن

مهم ترین هدف در هر تجارتی جلب رضایت مشتری و حفظ مشتری می باشد. به یاد داشته باشید که هر چه در راستای افزایش سرعت تجارت خود تلاش کنید از رقیبان خود پیشی خواهید گرفت. هر شخصی که به عنوان کاربر یا مشتری محسوب می شود علاقه دارد تا به خدمات یا محصولات شما دسترسی سریع داشته باشد پس اگر طوری برنامه ریزی کنید که همیشه در دسترس کاربران خود باشید به نحوی که حتی زمانی که در ترافیک هستند بتوانند با موبایل خود خریدشان را انجام دهند، نتیجه حاصله از این کار در تجارت شما چقدر تاثیر خواهد داشت؟
وب نویسان تصمیم دارد تا برای تمام مشتریان خود این خدمات را ارائه دهد. این کار بر اساس برنامه ریزی اولیه برای شما، چه در طراحی سایت و چه در راه اندازی باشگاه مشتریان پیاده سازی خواهد شد و متناسب با نیاز شما این نرم افزار برای اندروید و یا آی او اس و... ایجاد خواهد شد. این نرم افزار کاملا به صورت انحصاری در اختیار شما قرار خواهد گرفت و با نام شما ثبت خواهد شد.