اندروید ۱۱ پس از عرضه چندین نسخه بتا در نهایت امروز به صورت رسمی منتشر شد و نه تنها در اختیار کاربران گوشی‌های پیکسل قرار گرفت، بلکه تعدادی از محصولات شرکت‌های وان پلاس، شیائومی، اوپو و ریلمی نیز آن را دریافت کردند.

همانطور که انتظار می‌رفت،  اندروید ۱۱ برای گوشی‌های پیکسل ۲، پیکسل ۳، پیکسل 3a، پیکسل ۴ و 4a قابل دریافت است. وان پلاس اعلام کرده امروز این نسخه از سیستم عامل اندروید را برای گوشی‌های وان پلاس ۸ و ۸ پرو در آمریکای شمالی، اروپا و هند تحت برنامه «Open Beta» منتشر خواهد کرد. این موضوع درباره اوپو X2، رینو ۳ و ریلمی X50 پرو نیز صدق می‌کند.

شیائومی این سیستم عامل را برای گوشی‌های می ۱۰ و می ۱۰ پرو منتشر می‌کند. گوگل وعده داده در ماه‌های آینده شرکت‌های بیشتری محصولات خود را به جدیدترین نسخه اندروید ارتقا خواهند داد. با توجه به این موضوع، بروزرسانی امروز تنها شمار کمی از دستگاه‌ها را شامل می‌شود و در هفته‌های آینده گوشی‌های اندرویدی بیشتری این نسخه را دریافت خواهند کرد.

اندروید ۱۱

اندروید ۱۱ ویژگی‌های جدیدی به سیستم عامل موبایل گوگل اضافه می‌کند، البته این غول دنیای فناوری در این نسخه بیشتر روی استفاده راحت‌تر از دستگاه‌ها تمرکز کرده است. بزرگترین تغییر در این سیستم عامل، نحوه برخورد با گفتگوها توسط نوتیفیکیشن‌های گروهی اپ‌های پیام‌رسانی است. نوتیفیکیشن‌ها درون بخش مخصوص به خود قرار می‌گیرند و دارای رابط حبابی برای دسترسی سریعتر هستند.

در این سیستم عامل شاهد کنترل جدید مدیا، رابط جدید اسکرین شات و منوی هوشمند کنترل لوازم هوشمند در سطح سیستم عامل هستیم که با فشردن طولانی مدت کلید پاور به آن دسترسی پیدا می‌کنید. در تنظیمات گزینه‌های بیشتری برای ایجاد محدودیت در اختیار کاربران قرار دارد.

در حالی که اندروید ۱۱ در اختیار محصولاتی غیر از گوشی‌های پیکسل قرار گرفته، برخی از قابلیت‌های آن مانند اشتراک موقعیت واقعیت افزوده و پاسخ هوشمند گوگل درون جی‌بورد به صورت انحصاری برای دستگاه‌های این کمپانی درنظر گرفته شده‌اند.

آخرین بروزرسانی : 19 شهریور, 1399