گروهی از جوانان کشورمان به همراه تیم پزشکی با تشخیص نیازی که در این حوزه احساس می شد، اقدام به رونمایی از استارتاپی به نام «دکترسی» در زمینه مشاوره آنلاین پزشکی در نمایشگاه «اینوتکس» کرده اند. دکترسی سایت و اپلیکیشن مشاوره آنلاین پزشکی و مراقبت از راه دور بیمار است. 

 یکی از مشکلات عمده سایت های آنلاین مشاوره پزشکی این است که پزشک یا مشاور دسترسی به  هیچ یک سوابق پزشکی بیمار ندارد تا بتواند با توجه به آن به بیمار خود توصیه یا مشاوره ارائه دهد. با توجه به این که اطلاعاتی که مشاور می گیرد کامل نبوده و فقط اطلاعات دریافت شده به صورت تلفنی از بیمار است، کیفیت مشاوره ارائه شده و خدمات ممکن است دقیق نباشد.

 مزیت  دکترسی نسبت به سایر سایت های مشاوره آنلاین پزشکی این است که هر کاربر در سایت و اپلیکیشن دکترسی پرونده پزشکی دارد که می تواند درون آن پرونده، تمامی سوابق پزشکی اعم داروهای مصرفی، آزمایشاتی که انجام داده و شرح و سوابق بیماری خود را وارد کند. در نتیجه، وقتی بیمار یا کاربر  درخواست مشاوره آنلاین خود را در اپلیکیشن مشاروه آنلاین دکترسی ثبت کند، پزشک یا مشاور این درخواست را دریافت می کند قبل از ارائه مشاوره می تواند بیمار را براساس پرونده پزشکی اش و شرح حالی که هنگام مشاوره دریافت می کند، ارزیابی کند و کیفیت مشاوره پزشکی و خدماتی که ارائه می شود افزایش قابل توجهی خواهد داشت. علاوه بر این مزیت، هر بیمار می تواند در 30 تخصص و گرایش پزشکی از متخصصان و پزشکان دکترسی خدمات دریافت کند. 

 

تلاش مجموعه دکترسی جذب بهترین  پزشکان و متخصصان  در سراسر ایران است


 یکی دیگر از امکانات دکترسی، خدمات مراقبت از راه دور است. این خدمات به این صورت است که بیمار می تواند علاوه بر پزشکی که دائما با او در ارتباط است، یک تیم پزشکی در تخصص های مختلف در کنار خود داشته باشد که می تواند براساس اشتراک تخصصی ماهیانه از آن بهره مند شود. این خدمات می تواند روی سبک زندگی و سلامت فرد تاثیرگذار باشد.

 دکترسی علاوه بر تمام این خدمات، رژیم غذایی شخصی سازی شده را براساس پرونده پزشکی به کاربر ارائه خواهد کرد. در ابتدا هر فردی که در دکترسی ثبت نام میکند، تیم پزشکی آنلاین این مجموعه براساس پرونده پزشکی و سوابقش مسیر سلامتی او را ترسیم کرده و برایش رژیم غذایی  و هدف های سلامتی تعریف می کند. در طول مسیر سلامتی تیم پزشکی آنلاین دکترسی فرد را پیگیری و پشتیبانی می کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

 برنامه ورزشی یکی دیگر از خدمات دکترسی است. این برنامه می تواند به صورت ورزش در خانه یا برنامه حرفه ای در باشگاه باشد. این برنامه همراه با ویدئوهای آموزشی است که در پنل کاربری هر شخص قابل مشاهده است.

 علاوه بر تمام این خدمات، کاربر می تواند از محتوا و دوره های آموزشی آنلاین سلامتی استفاده کند به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده شده است. هدف از این محتوای آموزشی ، بالا بردن سواد جامعه و افراد نسبت به سلامتی است. مجموعه دکترسی معتقد است که اگر افراد نسبت به سلامتی دانش بیشتری داشته باشند، سلامت جامعه نیز افزایش پیدا خواهد کرد و شاهد کاهش نرخ بیماری و هزینه های درمان در جامعه خواهیم بود.

 یکی از نگرانی های افراد، فراموشی زمان مصرف دارو، ویزیت یا آزمایشات است. دکترسی این نیاز را تشخیص داده و داخل نرم افزار خود سیستم یادآور دارو، ویزیت و آزمایش قرار داده که اگر فردی زمان این کارها را فراموش کرد، نرم افزار به او هشدار می دهد.

 

آمارهای جالبی از دکترسی


 در دکترسی کاربران به بیش از 300 پزشک در 30 تخصص و گرایش پزشکی دسترسی دارند که این دسترسی بدون محدودیت زمانی و مکانی به دو صورت تلفنی و متنی برقرار می شود که در سامانه اختصاصی این نرم افزار به صورت کاملا امن برقرار می شود دسته بندی های پزشکی نرم افزار دکترسی شامل زنان و زایمان ، روانشناسی، پوست و مو، کودک و نوجوان ، قبلی و عروقی، غدد و متابولیسم، دیابت و دیابتولوژیست، تغذیه و رژیم درمانی،  و غیره... است.

 این نکته بسیار مهم است، مشاوره آنلاین به هیچ وجه جایگزین مراجعه حضوری به مطب و بیمارستان نیست، این دو مکمل یکدیگر هستند. با استفاده از یک وبسایت مشاوره آنلاین مثل دکتر دکترسی ، شما تنها در صورتی به مطب پزشک مراجعه خواهید کرد که مشکلتان نیاز به مراجعه حضوری داشته باشد؛ به این ترتیب از مراجعه غیر ضروری به بیمارستان جلوگیری می شود. دیگر لازم نیست از مرخصی خود استفاده کرده، در ترافیک سنگین بمانید، دنبال جای پارک باشید و در اتاق انتظار منتظر نوبت خود بمانید.

 برای کسب اطلاعات بیشتر به  سایت دکترسی  مراجعه کنید.

آخرین بروزرسانی : 10 دی, 1399